Duyurular

MARMED’DEN REKTÖR AĞIRAKÇA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ 28-01-2015

Mardin Artuklu Üniversitesi Mezunlarını Koruma ve Yardımlaşma Derneği (MARMED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Akar ve Yönetim Kurulu üyeleri, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’yı ziyaret etti.

 

Derneğin kuruluş süreci ve amacı hakkında Rektör Ağırakça’ya bilgiler veren Akar, Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ve derneğin kamuoyunda yeterince tanınmasına ve saygınlığının korunmasına ilişkin araştırmalar, incelemeler ile projeler yapıp uyguladıklarını söyledi.

 

Akar, "Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin ve mezunlarının eğitim ve yetişmelerine ilişkin kurslar, seminerler ile yeni mezunların mesleğe yönelmelerine ve iş bulmalarına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Dernek içinde oluşturulacak komisyonlar ya da uzmanlar aracılığıyla amaç ve hizmet konularında araştırma, inceleme ve etütler yapar. Bu amaçla gelir getirici projeler hazırlar ve uygulayarak konferanslar, sempozyumlar, açık oturumlar, forumlar ve bilimsel toplantılar ile sergi ve kermesler düzenler; üyelerinin mesleki bilgi, görgü ve deneyimlerinin artmasına ilişkin geziler organize eder; basılı ya da elektronik ortamda broşür, bülten, dergi, gazete ve Kitap yayınlayacağız" dedi.


Rektör Prof. Dr. Ahmet Ağırakça da MARMED yönetimini tebrik ederek, üniversite içinde daha da aktif olmalarını ve öğrencilerin sosyalleşmesi için farklı etkinliklere imza atmalarını istedi. Derneğe gerekli her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Ağırakça, "Üniversitemizin kalkınması ve atılım yapması için her türlü desteği vermeye hazırız. Bu üniversite Mardinlilerin üniversitesidir. Bütün Mardinlilerden de üniversiteye sahiplenmelerini istiyoruz" diye konuştu.
 

Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

 

Haber kaynağı: Milliyet

http://www.milliyet.com.tr/marmed-den-rektor-agirakca-ya-hayirli-mardin-yerelhaber-594427/

TV PROGRAMLARI

  • İNTERPOL'DEN KARADAVİ İÇİN KIRMIZI BÜLTEN - KANAL A HABER MERKEZİ AHMET AĞIRAKÇA TELEFON BAĞLANTISI
  • MISIR DEVLET BAŞKANI KARADAVİ İÇİN KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARDI - KANAL A ANA HABER TEL. BAĞLANTISI
  • KÜRT MESELESİNE İSLAMİ ÇÖZÜM ÇALIŞTAYI, ÇÖZÜM SÜRECİ KANAL A HABER MERKEZİ TELEFON BAĞLANTISI
  • ''PROF. DR. AHMET AĞIRAKÇA ÇÖZÜM SÜRECİNE KATKI YAPACAĞINI SÖYLEDİ '' - TRT HABER ÖĞLE HABERLERİ CANLI ÇEKİM
  • MISIR KARADAVİ HAKKINDA KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARDI - KANAL A HABERLER TELEFON BAĞLANTISI
  • AVUSTURYADAKİ TARTIŞMALI İSLAM TASARISINA ONAY - FİNLANDİYANIN RADYODAN KURAN YAYINI YAPACAK OLMASI - KANAL A HABERLER TELEFON BAĞLANTISI
  • Ahmet AĞIRAKÇA - Türkiye'nin Nabzı | Fıtrat ve Kadın-Erkek Eşitliği
  • Türkiye'nin Nabzı - İdeal Evlilik - Ahmet Ağırakça - 28 Temmuz 2013